Doprava ZDARMA po ČR pro objednávky nad 1 500 Kč do Zásilkovny, nad 2 500 Kč ČP či kurýrní službou, na Slovensko od 3 000 Kč.

Jak zvýšit elasticitu pokožky přírodní cestou a bojovat proti striím

  • Trápí vás povislá kůže po porodu či rychlé ztrátě hmotnosti?
  • Jste těhotná a bojíte se strií jako čert kříže?
  • Nebo jste krátce po porodu a hledáte přírodní cestu, jak se zbavit již vzniklých strií?

Vytvořily jsme pro vás krátkého průvodce, díky němuž cíleně zvýšíte elasticitu své pokožky přírodní cestou a budete účinně bojovat proti vzniku strií či zmírníte již stávající.

  • Hydratace. Dodržování správného pitného režimu je jedním z nejdůležitější kroků k udržení elasticity pokožky. Doporučené množství pro dospělého člověka jsou 1,5 - 3 litry nejlépe vody či jiných neslazených tekutin. Pokud kojíte, je nutné tento příjem ještě zvýšit až na 3,5 litru denně. 


  • Správná životospráva. Dvě nezbytné ingredience, které udržují pokožku plnou a pružnou, jsou kolagen a elastin. Potraviny bohaté na bílkoviny jako tvaroh, mléko, luštěniny, tofu, fazole, semínka, ořechy a ryby obsahují komponenty tvořící kolagen a elastin, stejně jako oleje, které pomáhají udržovat zdravou pokožku.


  • Účinná péče. Podle průzkumu mezi ženami má predispozice ke vzniku strií až 52 % z nich. To ale neznamená, že se u těchto žen strie nakonec objeví, podle stejného průzkumu, se vytvoří pouze u 12 %. Strie se nejčastěji objevují až ve 3. trimestru, kdy dochází k nejintenzivnějšímu nárůstu bříška během krátké doby. Jako vhodná prevence se doporučuje promazávání pokožky speciálními přípravky, které pleť hydratují a zvyšují její pružnost. K dispozice je mnoho studií zabývajících se přípravky proti striím a jejich účinností. Zatímco žádný z produktů nefungoval vždy a všem, a některé dokonce vůbec, vědci doporučují několik triků k maximalizaci účinků:

1. vmasírovat produkt přímo do strií - masáž pomůže zvýšit účinnost 

 2. začít ho používat co nejdříve po vzniku strií - s několik let starými striemi vám bohužel žádná kosmetika nepomůže

 3. používat ho pravidelně, ideálně 2x denně, po dobu několika týdnů

Zpevnění pokožky po porodu

Pokud hledáte opravdu přírodní přípravek na zvýšení elasticity kůže a zabránění vzniku strií, vyzkoušejte náš vysoce účinný, 100% přírodní Bloom and Blossom Pěstící tělový olej.

Fotky od naší zákaznice, která:

  • používala olej po dobu několika měsíců
  • beze změny stravovacích a cvičebních návyků
  • použito na několik let staré strie!

Cvičení. Posledním krokem, jak se zbavit povislé kůže na bříšku je samozřejmě cílené cvičení a budování svalů. Důvod je jednoduchý. Pod vaší kůží se nachází dvě vrstvy: tuk a svaly, obě tlačí na vaši kůži a tím ji vyrovnávají. Jakmile v těhotentsví přiberete, vaše pokožka se musí vyrovnat s tímto nárůstem a také zvětšit objem. Poté ale dojde k rychlému úbytku hmotnosti a kůže se tak rychle nestihne upravit a může zůstat zvrásněná. Ideální pomocníkem je posilovací cvičení nebo trénink pod dozorem zkušeného trenéra, který dokáže zaměřit cvičení na tónování a rýsování postavy. Kombinací všech vyše zmíněných bodů se během několika týdnů dostane vaše tělo zpět do formy v jaké bylo před porodem.

Držíme vám palce,

Made for Moms 

Provozovatel webu DuoM s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace